Buty na koturnie – ciekawy element wielu stylizacji.

Duże wpływ na nas wygląd ma kształt buta oraz wysokość obcasa. Buty na koturnie to modele obuwia damskiego, w których spotkać możemy zdecydowanie masywniejszy obcas tworzący całość z całą podeszwą buta. Historia tego obuwia sięga już paruset lat. Na początku używali ich głownie aktorzy w greckich teatrach, aby widownia mogła ich lepiej widzieć z dalszej odległości.
Mówiąc już o butach na koturnie wypada również wspomnieć o tym, że chodzili w nich także panowie. Przez co dodawali sobie do wzrotu parę centymetrów.

dodakowych pare cm

Temu wracając do naszego tematu. Śmiało możemy teraz stwierdzić, że to właśnie ten rodzaj obuwia damskiego jest przez wiele kobiet z całego świata. Wszystko dlatego, że oprócz paru centymetrów do góry gwarantuje wygodę i stabilność z każdym kolejnym stawianym krokiem. Temu też są uważane dzisiaj świetną alternatywę dla wszystkich obcasów. Podobnie do szpilek wydłużają wizualnie nasze nogi. Jednak w jednej kwestia gurują nad szpilkami nasze nogi w nich tak się nie męczą.

Modele butów na kotrunie.

Na pewno, każda z nas zdążyła zauważyć że w sklepach możemy się spotkać z dużą możliwością wyboru różnych modeli. Dobrym przykładem może być oferta sklepu internetowego ZOiO dostępna na stronie – https://zoio.pl/obuwie/czolenka-na-koturnie. Taki wybór pozwala nam dopasować wszystko do naszych potrzeb.
Bez wątpienia jeżeli chodzi o buty na koturnie jesteśmy w stanie wymienić parę wersji. Między innymi takie, w których spotkamy gumkę lub pasek na pięcie. Kolejne modele mogą być wiązane na wysokości kostki (przy pomocy rzemyków, sznurków, itp.). Ale również nieraz spotkałyśmy się z modelami z zakrytą piętą. Dodatkowo fajną ciekawostką może być to, iż na odrobinę zimniejsze dni można znaleźć koturny z dłuższą cholewką dookoła kostki.

Komu buty na koturnie i w jakich sytuacjach wypada je nosić?

Większość z nas uważa, że ten typ obuwia damskiego jest idealny na co dzień, tym bardziej na lato. Świetnie jesteśmy w stanie je połączyć zarówno z sukienkami, krótkimi spodenkami oraz spódniczkami. Ale niestety nie wszystkie będziemy mogły sobie z pewnością pozwolić na takie buty. Ponieważ sylwetka do jakiej sąd dobierane ma ogromne znaczenie.
wygodne buty na koturnieZarówno przy wyborze sukienki jak i innych części garderoby podobnie i w tym przypadku powinnyśmy się kierować zasadą proporcji, które bez dwóch zdań powinny zostać zachowane. Pamiętajmy o tym co wspomniałam już wcześniej buty na koturnie świetnie wydłużają sylwetkę i ją wysmuklają. Ale każdy medal ma dwie strony wszystko może zadziałać w przeciwną stroną dodatkowo na naszą niekorzyść. Przez co nasz sylwetka może nabrać wizualnie karykaturalnych kształtów, a tego z pewnością żadna z nas nie chce. Temu przed wyborem odpowiednich butów na koturnie wypada abyśmy przemyślały swój wybór dwa razy.

Dodaj komentarz